Chip Tuning Motor Performans Ayarı

chip-tuning-otorestor-emc-motor-performans-ayari-ankara-emc
NEDİR?

Chip tuning motor performans ayarı araçların motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi işlemidir. Aracınızın beygir gücünü, ivmesini ve maksimum hızını iyileştirebilirsiniz.

Motorunuza verilen yakıt karışımı miktarı, ateşleme zamanlaması, yakıt kesintisi vb. gibi parametrelerde akıllı varyasyonlar yaparak aracın hızını ve beygir gücünü artırır. Performans çipleri, arabanızın daha duyarlı olmasına yardımcı olur.

Değişiklikler farklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenir.

  • Araç hızının sınırlandırılması
  • Mevcut sınırlandırmanın kaldırılması
  • Motor gücünün düşürülmesi veya arttırılması
  • Araç motoruna herhangi bir donanım ilave edilmesi veya kaldırılması
EMC (ENGINE MANAGEMENT CALIBRATION) NEDİR?

EMC tuning aracınızın motor işletim sistemini; kullanım tarzınıza ve ülkemizin şartlarına göre yeniden programlayarak, Daha Güçlü ve Daha Ekonomik bir araç haline getirmek için uluslararası çalışan  bir  Orijinal Yazılım Geliştirme firmasıdır.

FARK HEMEN ANLAŞILIR MI?

Aracınızın motor performansındaki değişimi uygulama sonrası ilk sürüşte hemen fark edersiniz; ancak aracınızın yeni yazılıma adapte olması için biraz zamana ihtiyacı olacak. Aracın uygulamaya en iyi şekilde adapte olması 180-200 km alabilir. Chip tuning sonrası yanma verimindeki artış ve esneklik, daha az yakıt tüketimi ile sonuçlanır. Bununla birlikte, tasarruf ancak dikkatli bir şekilde sürerseniz gerçekleşir.

ZARARLI MI?

Ayar motor ömrünü kısaltır mı?
Daha fazla beygir gücü, motorun tüm birimleri için daha fazla stres ve hareketli parçaların daha fazla aşınması anlamına gelir. Ancak bu, mutlaka ayarlamanın motor ömrünü kısaltacağı anlamına gelmez. Motor performans ayarı profesyonel bir şekilde yapılırsa, motor üzerinde performansını artırmaktan başka bir sonuç bırakmaz. Motor parçaları üzerine %3-4  iş yükü dengeli olarak dağıtılarak üretici limitleri dahilinde kalınıyor.

Performans çipleri motorunuzu mahvedebilir mi?
Hayır. Performans yongası, beygir gücü ve tork çıkışını artırdığı için motorunuza veya şanzımanınıza zarar vermez. Bu güç, esas olarak hava/yakıt oranınızı ve ateşleme zamanlamanızı en uygun ayarlara zararsız bir şekilde ayarlayarak üretilir. Aslında, bir performans çipi motorunuzu hasardan bile koruyabilir.

Üretici Limitleri Dahilinde
Aracınız İçin Yüksek Performans

AŞAMALAR
PLANLAMA: Aracınız için mümkün olan geliştirmeler ve elde etmek istediğiniz güce uygunluğunu araştırıyoruz.
ÖLÇÜM VE TESTLER: İstediğiniz seçeneğe aracınızın uygunluğu konusunda ön testler ve gerekli ölçümler yapılıyor.
OKUMA: Aracınız gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra lisanslı ve orijinal cihazlarımıza bağlanarak üzerindeki orijinal yazılım okunuyor.
GELİŞTİRME: Okunan yazılım orijinal ve lisanslı editörler kullanılarak aracınıza özel olarak hazırlanıyor.
YAZMA: Aracınıza özel cihazlarımız kullanılarak hazırlanan yeni yazılım entegre ediliyor.
SON ÖLÇÜMLER: Sizinle beraber tecrübe sürüşüne çıkılarak gerekli ölçümlemeler yapılıyor ve sizlerin memnuniyeti garanti alına alınıyor.

Fiyatlar: 1750₺ – 3000₺

 

chip-tuning-driving-ankara

Ankara Bölgesinde Chip Tuning Motor Performans Ayarı, Folyo Araç Kaplama, Kaput Koruma Filmi, Cam Filmi, Boyasız Göçük Düzeltme, Araç İçi Sigara Yanığı Tamiri, Deri Koltuk Tamiri, Deri Direksiyon Tamiri, Far Temizliği, Cam Çiziği Giderme Ve Her Türlü Oto İç Restorasyonda 17 Yıllık Tecrübe Otorestor.

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz.

İletişim   0 532 766 60 00

SİZİNLE ÇALIŞAN

Uzman Ekibimiz

Yılların tecrübesi bize zorlu restorasyonlar ve benzersiz özel projeler üzerinde çalışma fırsatı verdi. Amacımız, beklentileriniz karşılanana kadar size rehberlik etmek ve mutlu bir hizmet almanızı sağlamak.


Restor Grup - OtoRestor 2021 ©